שירותי שיקום

תהליך השיקום הינו שלב בתהליך הריפוי, אשר נועד לאפשר למטופל לחזור לתפקוד מירבי מבחינה פיזית, חברתית ונפשית, במטרה לקיים אורח חיים פעיל ובריא, במשפחה ובחברה.

 

היעדר שיקום עלול לגרום לכך שאדם, שתפקודו נפגע, יזדקק לעזרה סיעודית בפעולות היום-יום.

אנו במרכז הקליני השיקומי מאמינים כי שיקום הוא תהליך אינטנסיביאשר בסופו המטופל נמצא במצב תפקודי טוב יותר מאשר תחילתו. אנו מאמינים שבכדי להשיג תוצאות טובות יש לרתום את המטופל ובני משפחתו לתהליך, לשתף אותם בבניית ההתערבות וקביעת מטרות הטיפול המותאמות באופן אישי אופטימלי.

  • שיקום לאחר אירוע מוחי ופגיעות ראש (שיקום נוירולוגי)

פגיעה נוירולוגית נגרמת עקב נזק למערכת העצבים המרכזית בשל מספר סיבות עיקריות; חבלת ראש טראומטית, פגיעה באספקת הדם למוח (בשל דימום או אוטם בכלי דם), גידולים מוחיים, מחלות ניווניות.

הנזק המוחי מתבטא בליקויים במערכת התנועה, התחושה, שיווי המשקל, הקוגניציה, התקשורת. ליקויים אלה עלולים ליצור מגבלה תפקודית באחד או יותר מתחומי החיים. היקף הפגיעה התפקודית משתנה בהתאם למיקום הפגיעה במוח, גודל הנזק המוחי, וכמובן בהתאם למשתנים אישיים של כל אדם (גיל, רקע רפואי-תפקודי וכו').

תהליך השיקום מפגיעה מוחית הינו ממושך, וכמובן תלוי בסוג הפגיעה והיקף הנזק. היום ידוע כי המוח מסוגל להתאושש מפגיעה מוחית ולהשתקם. 

הצלחת תהליך זה תלויה בעבודה רב-מקצועית המתייחסת לכל הליקויים ולמטרות תפקודיות משותפות. 

אינטנסיביות וחזרתיות של הטיפולים הרב-מקצועיים היא משמעותית על מנת לעודד החלמה נוירולוגית, יחד עם מוטיבציה גבוהה ותרגול עצמי אשר הינם מרכיבים חיונייים בהצלחת התהליך.

ההתערבות השיקומית מתחילה לאחר פגישת אבחון והיכרות מקיפה במכון או בבית הלקוח.

 

לקביעת פגישה התקשרו: 052-8900002

תכנית שיקומית עבור חולי פרקינסון

מחלת הפרקינסון היא המחלה הנוירו-דגנרטיבית השנייה הכי שכיחה. בישראל חיים כ-25,000 אנשים עם המחלה. עם הזדקנות האוכלוסייה העולמית, מחלת הפרקינסון נחשבת עתה כבעיית בריאות בינלאומית ובעדיפות עליונה במערכות הבריאות בעולם. 

מחלת הפרקינסון מאופיינת בירידה הדרגתית של תפקוד מערכת התנועה בכל הגוף, כולל הגפיים, הגו, הפנים ומיתרי הקול. בנוסף, קיימת חוסר שליטה יציבתית היוצרת סיכון גבוה לנפילות. המחלה מזוהה כסוג של הפרעת תנועה, אך למעשה, היום יודעים כי המחלה עצמה וכן תופעות הלוואי של הטיפול התרופתי, כרוכות גם בבעיות משמעותיות שמעבר למערכת התנועה, כולל; ירידה קוגניטיבית, דיכאון וחרדה, בעיות שינה, הפרעות במערכת האוטונומית והפרעות במערכת התחושה.

תכנון מערך התערבות טיפולי לאנשים החולים בפרקינסון כולל התייחסות ותרגול של כל תחומי התפקוד ומרכיבי התפקוד; תנועה, שיווי משקל, מניעת נפילות, קואורדינציה, קוגניציה ומהירות תגובה, התאמת הבית והסביבה, הדרכה למשפחה ותמיכה רגשית.

במרכז הקליני השיקומי אנו בונים יחד עם הלקוח ומשפחתו תכנית אינטגרטיבית המתייחסת לכל המרכיבים ולתפקוד הכולל.

  • טיפול במחלות כרוניות

מצבי חולי או מגבלה כרוניים יוצרים עומס פיזי ורגשי על המטופל ומשפחתו. מדובר במחלות ממושכות (דמנציה, אלצהיימר, פרקינסון, מחלות ניווניות ועוד) אשר משפיעות על כל תחומי החיים ודורשות התמודדות רפואית ובירוקרטית מתמדת ולכן דורשות התייחסות מקצועית ייעודית.

במצבים כרוניים חשוב למנוע סיבוכים והידרדרות נוספת, ולעכב החמרה ככל שניתן. היום ידוע כי ברוב המצבים ניתן לעכב הידרדרות ולשמר תפקוד באמצעות הפעלה רב-תחומית מותאמת, היוצרת גירויים לכל המיומנויות וערוצי התחושה.

במצבי מחלות ממושכות מטרות ההתערבות הן:
  • שימור תחומי התפקוד המוטוריים הקוגניטיביים והפונקציונליים

  • השגת תפקוד ועצמאות יחד עם המגבלה

  • פיתוח תחומי עניין ותעסוקה מותאמים אישית לשעות הפנאי

  • תמיכה רגשית וטכנית לבני המשפחה

 

לקביעת פגישה התקשרו: 052-8900002

  • שיקום פגיעות אורטופדיות

במרכז הקליני השיקומי אנו נותנים מענה גם לצרכי שיקום לאחר שברים, דלקות וניתוחים אורטופדיים שונים. שירות זה ניתן גם הוא תוך כדי התבוננות מעמיקה על תפקודו של המטופל, הרקע העיסוקי שלו, ובניית תכנית למניעת הישנות הפגיעות.

 

לקביעת פגישה התקשרו: 052-8900002

שירותים

לאנשי מקצוע

התערבות רב-תחומית מקיפה

גריאטריה 

שירותי שיקום

צור קשר

קרית טבעון, ישראל,  Kiryat Tiv'on, Israel | Nitzan@aging.co.il | 052-8900002 | כל הזכויות שמורות לניצן הרטל - המרכז הקליני השיקומי

עיצוב אתר: נעמי כרמל

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon

המרכז הקליני השיקומי

052-890-0002

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now