גריאטריה

 • ירידה קוגניטיבית ודמנציה

ירידה קוגניטיבית עשויה להופיע בגיל המבוגר כתוצאה מגורמים שונים הפוגעים במערכת העצבים המרכזית. דמנציה היא שם כללי למגוון מחלות בהן הליקויים העיקריים קשורים לירידה קוגניטיבית אשר גורמת להידרדרות הדרגתית של יכולות שכליות כגון: זיכרון, שפה, עירנות ויכולת פתרון בעיות פשוטות. לעיתים התופעה מלווה גם בהפרעות התנהגות כגון נדודי שינה, דיכאון ותוקפנות. מחלת האלצהיימר הינה מחלה אחת מבין מחלות הדמנציה הגורמות לירידה תפקודית, פגיעה באיכות החיים ונטל כלכלי.

המרכז הקליני-השיקומי מספק מענה אישי, כוללני ודינמי לאנשים העוברים תהליך של הידרדרות תפקודית בעקבות ירידה קוגניטיבית. המענה מתייחס לכל ההיבטים התפקודיים; הדרכה ותמיכה למשפחה ולסובבים, שמירת מצב גופני-מוטורי, מניעת נפילות, התאמת הסביבה לבטיחות ויעילות תפקודית, שמירת מצב קוגניטיבי-תפקודי, התאמת פעילויות פנאי.

 

לקביעת פגישה התקשרו: 052-8900002

 •  אימון אינטגרטיבי - שימור מיומנויות תפקודיות בגיל המבוגר

מיומנויות תפקודיות הוא מושג המתייחס למספר ערוצים הכרחיים על-מנת לתפקד באופן יעיל במארג החיים; תפקוד מוטורי, תפקוד תחושתי, תפקוד קוגניטיבי, תפקוד רגשי ותפקוד חברתי. פעילות משמרת איכותית בגיל המבוגר היא כזו הפונה למיומנויות מגוונות, ובעיקר יוצרת עניין וחידוש, על מנת לשמור על היכולות המוחיות השונות.

מהו אימון אינטגרטיבי 

תרגול מיומנויות שונות לסיוע בשימור התפקודים המוחיים ובמניעת נפילות, נערך תוך שימוש באביזרים מגוונים וכן בטכנולוגיות "מציאות מדומה" במטרה להעשיר את הפעילות וליצור גירויים משולבים בערוצים תחושתיים שונים במקביל.

 

לקביעת פגישה התקשרו: 052-8900002

 • מניעת נפילות בגיל מבוגר

אחת התופעות השכיחות בקרב קשישים היא התופעה של נפילות, אשר השלכותיה רציניות ומשפיעות על כל תחומי החיים של האדם הנופל ושל משפחתו. נפילות עשויות להיגרם מסיבות שונות הקשורות למצב הפיזי-רפואי של הקשיש (ראייה, שיווי משקל וכדומה), למצבו הקוגניטיבי (ירידה בקשב ובמהירות תגובה), וכן לאופן בו מעוצבת סביבת המגורים והמחייה. כאשר מתכננים תכנית התערבות למניעת נפילות, יש להתייחס למכלול הגורמים הקשורים לאדם ולסביבה, לבחון אותם ולהתאים פתרונות בשיתוף עם אותו אדם ועם משפחתו.

אנו במרכז הקליני השיקומי, בונים תכנית מערכתית למניעת נפילות, המותאמת לכל לקוח, למשפחתו וסביבתו. בבניית התכנית מתייחסים למכלול תחומי החיים – שיפור פעילות גופנית יעודית, שיפור מצב קוגניטיבי, התאמת הסביבה ואביזרי עזר, הדרכה והטמעת שינויים התנהגותיים, סקירת מצב רפואי ותרופתי.

 

ליעוץ ניתן להתקשר: 0528900002

ייעוץ והכוונה לאחר משבר רפואי

האם בן משפחה נמצא בבעיה ואתם מרגישים כי אינכם יודעים לאן לפנות? אינכם מקבלים תשובות ברורות מנותני השירות? | אירוע מוחי? | אשפוז ממושך? | אבחנה של אלצהיימר? | פרקינסון? | ירידה תפקודית?

 

תמיכה וליווי של הלקוח ומשפחתו לאורך התהליך והפניה לגורמים מקצועיים מתאימים

המרכז הקליני השיקומי מאמין בהתייחסות לכל לקוח באופן כוללני ורב-מערכתי, ולכן נמצא בקשר עם גורמי טיפול ותמיכה שונים בקהילה אשר אליהם ניתן להפנות ליעוץ נוסף במקרה הצורך; רפואת גריאטריה, תמיכה רגשית, יעוץ גרונטולוגי ועוד, לפי צרכי הלקוח.

נשמח לעמוד לרשותכם לייעוץ והכוונה מקיפים במקרה של הזדקקות לשירותים רפואיים. ההכוונה כוללת הסברים מעמיקים לגבי תהליכי אשפוז ושיקום, מיצוי זכויות רפואיות, והפניה לגורמים רלוונטיים.

 

לקביעת פגישה התקשרו:052-8900002

 • ייעוץ לתחום הפנאי ופעילות מותאמת

האדם הוא בעל נטייה טבעית לפעול.תהליכי עשייה משפיעים, משמרים ומשנים את המערכת האנושית- גוף ונפש כאחד.

פנאי הוא פעילות אשר נבחרת על ידי הפרט באופן חופשי, מאופיינת בתחושת מחויבות נמוכה, ומשמשת בעיקר להנאתו של המשתתף בה.מחקרים בתחום הראו כי הפנאי מהווה גורם משמעותי בהסבר של רווחה פיזית ונפשית בתקופת החיים המאוחרת. הוכח כי הפנאי מהווה אחד הגורמים המשמעותיים ביותר המסבירים שביעות רצון גבוהה מהחיים בגילאים אלו. בנוסף, נמצא כי יש לו תרומה משמעותית לדימוי העצמי, לפיתוח תחושת שליטה, לאופן התפקוד, למצב הבריאותי הפיזי והנפשי ולאיכות  החיים.

יחד עם זאת, בגיל המבוגר, מגבלות בריאותיות שונות עלולות להשפיע על הפנאי, ולכן חשובה התייעצות עם אנשי מקצוע על מנת לפתור בעיות ומגבלות שונות ולאפשר פעילויות פנאי מותאמות ועשירות שיתרמו לאיכות החיים. 

 

לקביעת פגישה התקשרו:052-8900002

 • הרצאות בנושאי בריאות ואיכות חיים

אנו מגיעים עד אליכם, לארגונים ומוסדות, על-מנת להעביר את הידע והניסיון שלנו במטרה לשפר את איכות החיים לכם ולבני המשפחה, ניתן להזמין הרצאות בנושאים:

 • מניעת נפילות בגיל המבוגר

 • נפלאות תפקודי המוח - "סיפורי פגיעות" והשלכות קליניות מעניינות

 • חשיבות תהליך השיקום ומיצוי זכויות לתפקוד אופטימלי

 • על קוגניציה וזיכרון

 • הדרכה לשימור איכות החיים במצבי ירידה קוגניטיבית

לפרטים התקשרו:052-8900002

 

 • קבוצות זיכרון

תלונות על בעיות בזיכרון נפוצות מאד אצל מבוגרים וקשישים, עם השלכות רגשיות ותפקודיות בחיי היומיום. הקושי בזיכרון והקושי למצוא דרך התמודדות יעילה יכולים להביא לירידה בתחושת מסוגלות עצמית בהקשר של זיכרון וכן יכולים להימצא סימפטומים של דיכאון וחרדה. מבחינה תפקודית, קשישים שחווים ירידה בזיכרון עלולים להיתקל בקושי בתפקודים לא שגרתיים, בעלי מורכבות או חידוש, וחלקם נסוגים מתפקודי פנאי וחברה. אי לכך, ישנה חשיבות להתערבות מניעתית אשר מתמקדת בלימוד ידע על אסטרטגיות זיכרון ואסטרטגיות התמודדות בכלל, ותיווך של יישומן בחיי היומיום.

הקבוצות ניתנות להעברה גם במוסדות וארגונים.

 

לפרטים התקשרו:052-8900002

שירותים

לאנשי מקצוע

התערבות רב-תחומית מקיפה

גריאטריה 

שירותי שיקום

צור קשר

קרית טבעון, ישראל,  Kiryat Tiv'on, Israel | Nitzan@aging.co.il | 052-8900002 | כל הזכויות שמורות לניצן הרטל - המרכז הקליני השיקומי

עיצוב אתר: נעמי כרמל

 • Black Facebook Icon
 • Black LinkedIn Icon

המרכז הקליני השיקומי

052-890-0002

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now